Çok Amaçlı Temizleyici Kullanım Alanı

By 10 Haziran 2017Blog

Çok amaçlı temizleyici ürünün kullanım alanı oldukça geniştir. Banyo, mutfak, parke, cam, koltuk, halı, kapı, ocak, fayans temizliği gibi birçok alanda kullanılır ve bir temizleyiciyi bütün alanlarda kullanmak mümkündür. Çok amaçlı temizlik malzemesi çoğu evlerde bulunan veya bulunması gereken bir temizlik ürünüdür. Her yerde kullanım alanı sağlaması iş gücü bakımından büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Çok Amaçlı Temizleyici Kullanım Alanı

Çok amaçlı temizleyici adında da bahsedildiği gibi çoğu alanda kullanılır. Örneğin banyo lavabosu temizliğinde kullanılabilir. Fayanslar silinebilir. Fayans ev kurulumunda en başta döşendiği için boyama gibi bir durum olmaz ve bunun için temizliği silinerek yapılır. Çok amaçlı temizleyici bu iş için de uygundur. Parke ve yüzey temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Ev silinecek suya bir miktar katarak bu alanda da kullanılabilir. Cam temizliği yapılırken suya bir miktar katılarak silme kurulama şeklinde temizlik yapılabilir. Ocak için de kullanılabilmektedir. Ocak temizliği yaparken süngere damlatılan bir miktar temizleyici ile bu alanda da kullanmak mümkündür. Halı ve koltuk silme işlemi elde yapılıyor ise temizleme suyuna bir miktar katılarak temizleme işlemi sağlanabilir. Ancak halı ve koltuk temizliği için uygun ise bir zararı yok ise kullanılabilir. Koltuk ve halı temizliğinin de buna uygun olması gerekmektedir. Örneğin halı ve koltuk için elde temizlenebilir yazısının görülmesi lazım. Genel olarak halıların iç kısmında yazar koltuklar için ise elde temizliğe uygun kumaştan üretilmiş olması lazımdır.

Çok Amaçlı Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Belirtilen doz ve miktarınca kullanılır. Kullanmadan önce doz miktarı üzerinde bulunmaktadır. Bazı çok amaçlı temizleyiciler konsantredir. Bu yüzden çok az miktarlarda suya dökülerek kullanılır. Ancak bazıları ise sıvı şeklindedir bunların ölçekleri normalinden daha fazladır. Bunların yanı sıra şişelerden sıkma işlemi ile direk uygulananlar mevcuttur. Kişi bütçesine göre ve kullanım şekline göre tercih etmektedir.