Geleneksel Temizlik Ürünü Miss Arap Sabunu ?

By 18 Temmuz 2017Blog

Piyasada en çok bilinen temizlik ürünü olan arap sabunları temizliğin her alanında kullanıma uygun olarak karşımıza çıkmakta. Sağlıklı bir yaşam için ve birçok hastalıklara kapılmamak için en önemli şart, kimyasal içerikli ve işlenmiş ürünlerden kurtulmaktır. Özellikle de temizlik yapılırken bol kimyasal içerikli ürünlerden korunmamız şarttır. Bu nedenlerden dolayı herkes tarafından bilinen ve sık kullanılan ürünlerden bir tanesi arap sabunudur. Arap sabunu; yapımlarında sodyum haricinde potasyum hidroksit kullanılan bir sabun türü olmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman renkleri beyaz, sarı veya kahverengidir. Yapısı ise yapışkandır. Macun gibi akışkandır.

Arap sabunu günümüzde oldukça sık kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Pek çok alanlarda kullanılmaktadır. Arap sabunun içerisinde doğal özler ve çok fazla kimyasal içermemesinden dolayı pek çok temizlik işlerinde daha fazla kullanılmaktadır. Ev temizliğinin yanı sıra, kişisel temizlik amaçlıda sık kullanılmaktadır.

Arap Sabunu Nerelerde Kullanılır?

Arap sabunu en fazla saç bakımı için kullanılmaktadır. Arap sabunu çok güçlü temizleyici olması ve doğal içerikli bir ürün olarak üretilmesi; insanların sık sık tercih etmeye ve kullanmaya teşvik eden asıl nedendir. Saç bakımı, saç problemleri ve saç temizliği için arap sabunu tavsiye edilmektedir. Ancak tamamen doğal olmasına özen gösterilmelidir. Doğal arap sabunu ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Arap sabununu doğal olup olmadığını koklayarak rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Arap sabunu, temizlik işlemlerinde sık sık kullanılmaktadır. Özellikle de halı yıkama işlerinde, yer temizliğinde, çamaşırlarda ve klozet temizliğinde tercih edilmektedir. Lekeli olan bölgeleri kolaylıkla çıkartır ve tüm hijyeni sağlamaktadır.

Tüm bunların dışında; duvar ve mobilya temizliğinde kullanılmaktadır. Arap sabunu eşyaların ve duvarların tertemiz olması sağlamaktadır. Sağlık uzmanları tarafından da sıkça tavsiye edilmektedir. Hepsinde uygulama yöntemi aynı olmaktadır. Katı haldeyken elma sirkesi veya su ile batırılarak hassas temizlik yapılmalıdır. Bu sayede temizlik konusunda tüm hijyen sağlanır.

http://korumatemizlik.com.tr/urunlerimiz/miss-arap-sabunu/

One Comment

  • Saliha dedi ki:

    Merhaba,

    İki hafta önce marketten ilk defa gördüğüm Mis arap sabunu aldım. İlk başta kullandığım markalardan pek memnun olmadığım için ürünü denemek istedim. Gerçekten umduğumdan daha iyi çıktı. Teşekkür ediyorum ürünleriniz gerçekten çok kaliteli. Sadece arap sabunu değil, yakın zamanda diğer ürünlerinizi de deneyeceğim. Sevgiler.